Sivas'ta İşitme Engellilere Etkinlik

Perşembe, 23 Ekim 2014 02:01 Written by 

Tomurcuk Derneği Başkanı Faruk Bilgili Sivas'ta ağaç dikme törenine katıldı

Tomurcuk Derneği Başkanı Faruk Bilgili ve beraberindeki heyet Sivas’ta işitme Engelliler adına tahsis edilen Fidan Dikim ve İşitme Engellilere Özel “Sesiz Şiir” Şöleni'ne katıldı.

2050 adet fidan bağışı toplanarak gerçekleştirilen etkinlik aynı zamanda Türkiye’nin ilk İşitme engellilere ait orman olma özelliğini taşıyor.

Tomurcuk derneği tarafından 200 adet fidan bağışında bulunulan etkinlik, Sivas işitme engelliler derneği, Orman işletme müdürlüğü , Cumhuriyet Ünüversitesi ve Sivas Belediyesinin katkılarıyla gerçekleşti.

Derneklerinin 2014 yılında kurulduğunu ve amaçlarının Türkiye’de sadece işitme engellilerin değil tüm engel gruplarının sesi olmak olduğunu belirten Tomurcuk Derneği Başkanı Bilgili şunları söyledi.

“ Ülkemizde engelliler adına her ne kadar devlet olarak son 15 yılda kaydadeğer bir çok gelişmelere tanık olmamıza rağmen, Engelli kardeşlerimiz için alınacak çok yol olduğunu ve bunun da sadece devletten beklemeyi değil bir STK olarak elimizi taşın altına koymamız gerektiğine inanıyorum. Bu yüzden yaklaşık bir yıl önce ektiğimiz tohumlar önce tomurcuk oldu şimdi de fidan oldu. Derneğimiz adına bende bu fidanları bugün Sivas’ta dikilmesine ve Tüm Engelliler adına Sivas’ta kök salmasını umuyorum. Tomurcuk derneği olarak geçen hafta Kahramanmaraş’ta ihtiyaç sahibi 20 aileye tekerlekli Sandalye dağıtarak inanılmaz mutluluklar yaşadık “Engellilerin Engelini Engelsizler Aşar” sloganı ile hizmete devam edeceğiz” dedi.

Ayrıca “Sessiz Şiir” şöleninden çok etkilendiğini söyleyen Bilgili sessiz şiir şöleni gecesini ve Fidan dikme etkinliğini organize eden Mustaf Epik ,Fatih Atakul ve çok değerli Sivas işitme engeller derneği yöneticilerine ve katkı sağlayan tüm gönüllere çok teşekkür etti.

Öte yandan Organizasyon Sorumlusu Mustafa epik şunları söyledi.

“Bir işitme Engelli olarak Tomurcuk derneğinin bu anlamlı katkıyı şehrimize sağlamasından dolayı memnuniyet duyuyorum. Bir STK olarak yaptığı fedakarlığı ve harcadığı enerjiyi takdirle karşılıyorum. Bu mihvalde ülkemize yakın zamanda yapacağı hizmetler adına da şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Etkinliğin sonunda Faruk Bilgili’ye organizasyon sorumlusu Mustafa Epik tarafından Tomurcuk Işitme ve engeller derneği Başkanı Faruk Bilgili’ye Tomurcuk derneği adına katkılardan dolayı plaket verildi.

Etkinliğe çevre illerden işitme engelli kulüp başkanları ve çok Sayıda gönüllüler katıldı.

 

Last modified on Salı, 02 Şubat 2016 04:04
Read 352772 times
Rate this item
(0 votes)
More in this category: « Anlamlı Buluşma